Cena:
÷
 

PŁYNY DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ: co musisz o nich wiedzieć

Mycie zębów to czynność, która wchodzi nam w nawyk już od najmłodszych lat. Nic dziwnego, ponieważ higiena jamy ustnej jest bardzo ważnym elementem dbania o siebie. Trzeba pamiętać, że po umyciu zębów najlepiej jest przepłukać je jeszcze płynem dentystycznym. Na rynku znajdziemy setki różnych tego typu produktów, które różnią się właściwościami i składem. Które w takim razie będą dla nas najlepsze?

Płyny do płukania jamy ustnej: właściwości

Nie każdy wie, że po każdym szczotkowaniu zębów powinniśmy zastosować dodatkowo płyn stomatologiczny. Nawet po najdokładniejszym myciu szczoteczką, w naszej jamie ustnej pozostanie znaczna ilość drobnoustrojów, których chcemy się z niej pozbyć. Płyny do płukania jamy ustnej działają antybakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo. Dzięki dokładnemu usuwaniu z jamy ustnej drobnoustrojów, zapobiegają powstawaniu próchnicy. Płyny z fluorem dodatkowo mają właściwości reminalizacyjne. Odświeżają one oddech, a niektóre z nich mogą nawet wybielać zęby. Dostępne też są płyny nawilżające dziąsła lub wspomagające przy leczeniu stomatologicznym. Ze względu na różnorodność składników aktywnych, które znajdziemy w płynach dentystycznych, możemy podzielić te produkty na różne kategorie.

Płyny do płukania jamy ustnej: rodzaje

Płyny stomatologiczne możemy podzielić na kilka najważniejszych kategorii:
• antybakteryjne: te produkty mają w swoim składzie składniki odkażające i są polecane pacjentom po zabiegach stomatologicznych oraz tym, którzy zmagają się z zapaleniem dziąseł i przyzębia.
• odświeżające: płyny odświeżające to produkty o prostym składzie, które przede wszystkim mają zapewnić nam świeży oddech i pomóc pozbyć się pozostałości z jamy ustnej, których nie usunęliśmy przy szczotkowaniu.
• wybielające: jednymi z najchętniej wybieranych płynów do płukania jamy ustnej są te, które w swoim składzie mają składniki aktywne działające wybielająco na nasze zęby.
• reminalizujące: płyny dentystyczne do reminalizacji zębów kierowane są dla osób, które mają problem z nadwrażliwością oraz nadmiernym osadzaniem się płytki nazębnej. Te o najlepszym składzie zawierają hydroksyapatyt, który jest składnikiem naszego szkliwa.
• nawilżające: płyny na suchość jamy ustnej zawierają w swoim składzie enzymy naturalnie występujące w ślinie. Mają one za zadanie nawilżyć jamę ustną i utrzymać w niej prawidłową florę bakteryjną.
• płyny do płukania jamy ustnej dla dzieci: płukanki dentystyczne dla dzieci mają trochę inny skład niż te stosowane przez dorosłych. Zazwyczaj zawierają mniej fluoru i są przeznaczone dla maluchów powyżej 5 roku życia.
• płyny naturalne: coraz częściej wybieranym rodzajem płynów stomatologicznych są te ze składnikami aktywnymi pochodzenia naturalnego. Ich skład oparty jest na wyciągach i ekstraktach roślinnych, które mają dużo dobroczynnych właściwości i świetnie pomagają pielęgnować naszą jamę ustną.

rozwiń

Płyny do płukania jamy ustnej

Pasta del Capitano - Nić dentystyczna (50 m) Pasta del Capitano - Nić dentystyczna (50 m)
Cena:

9,95 zł

( 1 szt. = 9,95 zł )

Cena netto: 8,09 zł

szt.
zobacz więcej
Pasta del Capitano - Ochronny płyn do płukania jamy ustnej (400 ml) Pasta del Capitano - Ochronny płyn do płukania jamy ustnej (400 ml)
Cena:

9,95 zł

( 1 L = 24,88 zł )

Cena netto: 8,09 zł

szt.
zobacz więcej
Pasta del Capitano Antiplacca - Płyn do płukania jamy ustnej (400 ml) Pasta del Capitano Antiplacca - Płyn do płukania jamy ustnej (400 ml)
Cena:

9,95 zł

( 1 L = 19,90 zł )

Cena netto: 8,09 zł

szt.
zobacz więcej
Pasta del Capitano Carbone - płyn do płukania jamy ustnej (400 ml) Pasta del Capitano Carbone - płyn do płukania jamy ustnej (400 ml)
Cena:

9,95 zł

( 1 L = 24,88 zł )

Cena netto: 8,09 zł

szt.
zobacz więcej
Pasta del Capitano Ginger Zenzero - płyn do płukania jamy ustnej (400 ml) Pasta del Capitano Ginger Zenzero - płyn do płukania jamy ustnej (400 ml)
Cena:

9,95 zł

( 1 L = 19,90 zł )

Cena netto: 8,09 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium